Jak správně vybrat mikrovlnou troubu?

Mikrovlnná trouba

Přemýšlíte o tom, že si koupíte novou mikrovlnou troubu? Přinášíme pár informací a rad ohledně mikrovlnné trouby které vám pomohou v rozhodování při nákupu.

Umístění mikrovlnné trouby
Na výběr máte buď volně stojící mikrovlnou troubu a nebo vestavěnou v kuchyňské lince. Nezapomeňte nechat prostor okolo trouby alespoň 10 cm.

Otevírání mikrovlnné trouby
Na výběr jsou dvě možnosti. Buď vertikální a nebo horizontální. Jednoduše řečeno, buď se otevírají dvířka do strany a nebo dolů.

Velikost a výkon zařízení
Je důležité si rozmyslet, kolik osob bude mikrovlnou troubu používat a k jakým účelům. Jestli pouze pro ohřev jídla nebo i s pokročilými funkcemi jako například grilování či horký vzduch. Podle toho se vybírá velikost trouby a i její výkon.

Velikost nádobí
Důležité je koupit troubu podle její velikosti, aby se vám tam vešly talíře které máte doma. Jinak budete muset kupovat i novou sadu nádobí pokud se tam nevejdou.

Výkon a příkon
Výkon ovlivňuje rychlost a intenzitu mikrovlnky. Čím více wattů má mikrovlnná trouba, tím rychleji a efektivněji bude jídlo ohřáté. Samozřejmě bude mít na druhou stranu vyšší spotřebu energie.

Ovládání trouby
Na výběr je buď kolečkové tlačítkové ovládání, nebo dotykový displej. Dotykový je jednoduší na údržbu.

Líbí se vám článek?
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin